Zoeken

Marokkaanse terreurverdachte door Duitsland aan Portugal uitgeleverd

25 maart 2017 - 11:30 - Wereld

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De Duitse autoriteiten hebben een Marokkaanse terreurverdachte gearresteerd. De man wordt van banden met Daesh verdacht. Hij werd donderdag aan Portugal uitgeleverd.

Volgens persagentschap AFP werd hij dezelfde dag door de Portugese politie gehoord over zijn « lidmaatschap en steun aan een internationale terroristische organisatie ». Hij wordt eveneens van « aanwerving en financiering van het terrorisme » verdacht.

De 63-jarige Marokkaan woonde in het Portugese Aveiro. In 2015 werd een onderzoek naar hem gestart voor internationale terrorisme.

Een tweede verdachte, eveneens Marokkaan, was in november 2016 samen met zeven andere mensen in Straatsburg en Marseille aangehouden voor het voorbereiden van aanslagen.

Lees meer

Acht Marokkanen in Spanje opgepakt voor terrorisme

Bij een nieuwe antiterrorisme actie van de Spaanse politie zijn acht verdachten van Marokkaanse afkomst gearresteerd.

Zes Marokkanen tijdens Europese antiterrorisme actie opgepakt

Zes Marokkanen zijn woensdag voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh in Spanje, Duitsland en Groot-Brittannië gearresteerd.

Marokkaanse politieagent van terrorisme verdacht in Portugal

Een voormalige Marokkaanse politieagent wordt er in Portugal van verdacht lid te zijn van de terroristische organisatie Daesh.

Duitsland: Belgisch Marokkaanse terreurverdachte opgepakt tijdens coronacontrole

Een vermeende Belgische terrorist van Marokkaanse afkomst is eerder deze week tijdens een controle op het coronavirus in het Duitse Trier nabij de grens met Luxemburg gearresteerd.

Marokko « onveilig land » volgens Duitsland

Duitsland heeft Marokko op de lijst van « onveilige landen » gezet na de afwijzing van een wetsvoorstel over de opvang van Noord-Afrikaanse vluchtelingen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team