Libanese zangeres Diana Haddad leert Darija
De Libanese zangeres Diana Haddad wil in Marokkaans dialect zingen. Aan Sky News Arabia vertelde ze dat ze binnenkort lessen Darija ging volgen.
20 januari 2013 - 20:58 - Cultuur
Nass El Ghiwane zingt voor het eerst in 40 jaar een liedje in het Tamazight. ’Tamaguite’ werd geschreven door Mohamed Hanafi, Amazigh dichter en tekstschrijver van Izenzaren.
Tamaguite staat op het nieuwste album van Nass El Ghiwane, waarvan de release in de komende weken wordt verwacht.
Het album gaat over de Marokkaanse identiteit en Imazighen. Nass El Ghiwane werd voor de uitspraak van een aantal woorden in het Tamazight, geholpen door Izenzaren.
Opgericht in de jaren ’70 door Omar Sayed, Laarbi Batma, Boujmaa, Alal Yaala en Aziz Tahiri in Casablanca, is Nass El Ghiwane uitgegroeid tot een onmisbaar figuur van de Marokkaanse muziekscene.
Lees meer
De Libanese zangeres Diana Haddad wil in Marokkaans dialect zingen. Aan Sky News Arabia vertelde ze dat ze binnenkort lessen Darija ging volgen.
De legendarische Marokkaanse groep Nass El Ghiwane heeft eindelijk zijn eigen boek. Deze, geschreven door Omar Sayed met een voorwoord van Martin Scorsese, vertelt ons de...
De inhoud van het Marokkaanse staatspersbureau Maghreb Arabe Presse, is binnenkort ook beschikbaar in het Tamazight.
De eerste editie van de Koran vertaald in het Tamazight, is onlangs gepubliceerd in de Saoedische stad Medina. De vertaling nam twee jaar in beslag.
De mythische Amazigh muziekband Izenzaren, geeft op 23 februari een concert in het Mohammed V sportcomplex in Casablanca. De muziekcarrière van Izenzaren stond al 22 jaar stil.