Libanese zangeres Diana Haddad leert Darija
De Libanese zangeres Diana Haddad wil in Marokkaans dialect zingen. Aan Sky News Arabia vertelde ze dat ze binnenkort lessen Darija ging volgen.
- Cultuur
Nass El Ghiwane zingt voor het eerst in 40 jaar een liedje in het Tamazight. ’Tamaguite’ werd geschreven door Mohamed Hanafi, Amazigh dichter en tekstschrijver van Izenzaren.
Tamaguite staat op het nieuwste album van Nass El Ghiwane, waarvan de release in de komende weken wordt verwacht.
Het album gaat over de Marokkaanse identiteit en Imazighen. Nass El Ghiwane werd voor de uitspraak van een aantal woorden in het Tamazight, geholpen door Izenzaren.
Opgericht in de jaren ’70 door Omar Sayed, Laarbi Batma, Boujmaa, Alal Yaala en Aziz Tahiri in Casablanca, is Nass El Ghiwane uitgegroeid tot een onmisbaar figuur van de Marokkaanse muziekscene.
Lees meer
De Libanese zangeres Diana Haddad wil in Marokkaans dialect zingen. Aan Sky News Arabia vertelde ze dat ze binnenkort lessen Darija ging volgen.
De eerste editie van de Koran vertaald in het Tamazight, is onlangs gepubliceerd in de Saoedische stad Medina. De vertaling nam twee jaar in beslag.
De nieuwe Microsoft Windows 8, waarvan de officiële release gepland is voor 26 oktober, stelt voor het eerst het Tamazight als ondersteunde taal.
De legendarische Marokkaanse muziekband Nass El Ghiwane keert terug met een nieuw album genaamd Al Baraka.
De inhoud van het Marokkaanse staatspersbureau Maghreb Arabe Presse, is binnenkort ook beschikbaar in het Tamazight.