15 oktober 2012 - 15:15 - Cultuur
Paco, van zijn echte naam Abderrahman Kirouche, voormalige zanger van Nass El Ghiwane wereldbekend om zijn "hajhouj", is zondag overleden in Essaouira. De 64-jarige artiest streed al jaren tegen de ziekte.
Paco werd geboren in de regio van Essaouira, in een Gnawa-milieu, waartoe hij heel vroeg werd geïnitieerd. Op 16 jaar werd hij maâlem gnaoui en sloot begin jaren ’70 de band Jil Jilala aan. Hij verliet deze vrij snel voor Nass El Ghiwane.
Abderrahman Kirouche introduceerde de gnaoui-muziek bij zowel Jil Jilala als Nass El Ghiwane, twee groepen die verschillende generaties van Marokkanen wisten te boeien.
Paco had aan de leden van Nass El Ghiwane aangeraden om te stoppen met zingen na de dood van Larbi Batma, om de legende "Nass El Ghiwane" intact te behouden. Omar, één van de oprichters van de band, had toen geweigerd. Nass El Ghiwane had hard geleden onder deze situatie en werd gedwongen om een meer commerciële muziek te maken.
Na Boujemaa H’gour, overleden in de jaren ’70, en Larbi Batma overleden in 1997, is het één van de mythische figuren van Nass El Ghiwane die ons zondag heeft verlaten.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set
Marokkaanse actrice Naïma Bouhmala overleden