2 april 2024 - 23:50 - Marokko
Een geplande muzikale avond in Tetouan is geannuleerd na controverse over een subsidie van 300.000 dirham die aan de organisator was toegekend. De subsidie verdeelde de coalitiepartijen in de gemeenteraad.
De avond, met als thema "De ziel van Andalusië", zou worden georganiseerd door een vereniging die de subsidie had ontvangen. De beslissing om de subsidie toe te kennen, leidde tot kritiek van de coalitiepartijen.
Lees ook: Marokko heeft 56.000 nieuwe taxi’s gesubsidieerd
Volgens de krant Al Akhbar zou de beslissing om de avond te annuleren zijn genomen om de verdeeldheid binnen de coalitie te beslechten en verdere kritiek te voorkomen.
Sommige leden van de gemeenteraad worden ervan beschuldigd "publieke middelen in de vorm van subsidies te verstrekken aan verenigingen om de coalitie in stand te houden". Er zijn ook beschuldigingen dat "publiek geld wordt gebruikt om potentiële kiezers te paaien of stemmen te winnen voor de leiding van de lokale voetbalclub, Moghreb Tetouan (MAT)".
Lees ook: Wat doen Al Aoula en 2M met de hoge subsidies die ze ontvangen?
De toekenning van subsidies door de gemeente Tetouan aan verenigingen is al langer een bron van controverse. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de gemeenteraadsleden opgeroepen tot meer transparantie, zodat "de uitgaven van de overheid worden geoptimaliseerd" en "het verenigingsleven niet langer wordt uitgebuit voor electorale doeleinden".
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk