17 juli 2020 - 15:10 - Wereld
E’Lon Brown, een 37-jarige moslim Amerikaan, is door zijn werkgever ontslagen omdat hij had gevraagd om zijn planning aan te passen zodat hij zou kunnen bidden.
Brown stelt het slachtoffer te zijn van discriminatie en heeft aangifte gedaan tegen zijn nieuwe werkgever, Automatic Distributors Corp, en het interimbureau StaffMax.
De dertiger was aangeworven om een week op de logistieke dienst van Automatic Distributor Corp te werken. Hij vroeg toen of zijn uurrooster lichtjes kon worden aangepast zodat hij naar een moskee op 5 minuten van zijn werkplek zou kunnen gaan.
In plaats van een toestemming te krijgen werd hij per direct ontslagen. Volgens StaffMax had Brown de zaak nog voor zijn aanwerving moeten bespreken. Bovendien zou op zijn verzoek ingaan betekenen dat alle verzoeken van werknemers zouden moeten worden aanvaard.
Het ontslag van E’Lon Brown staat echter in strijd met artikel 7 van de Civil Rights Act van 1964, dat religieuze discriminatie verbiedt. De dertiger eist een schadevergoeding.
Lees meer
Een 51-jarige moslim is zaterdagavond in het Franse Toulouse aan de dood ontsnapt toen hij in zijn appartement in een buitenwijk aan het bidden was.
Hussein Altaweel werd in de Verenigde Staten ontslagen na een betaalde verlofdag te hebben aangevraagd voor Eid ul-Adha.
In de stad Beër Sjeva in het zuiden van Israël hebben een joodse en een moslim paramedicus voor opzien gebaard door samen te bidden om hulp aan God te vragen in de strijd tegen...
Anna’s House, een Amerikaanse restaurantketen uit Michigan, is onder vuur komen te staan na medewerkers te hebben ontslagen vanwege hun herkomst en geloof.
Een Amerikaanse moslima heeft aangifte gedaan tegen Starbucks in Minnesota. De jonge vrouw kreeg een beker met het woord "Daesh" erop in plaats van haar voornaam Aisha.
Koeweit zal 400 expat-werknemers ontslaan die tewerkgesteld zijn door het ministerie van Openbare Werken. Deze golf van ontslagen zal ook Marokkaanse werknemers treffen.
Het Frans kledingmerk Camaïeu werd door de rechtbank van Toulouse tot een schadevergoeding van 10.000 euro veroordeeld wegens discriminatie tegen een moslima met een hoofddoek.
Een moslima heeft in Frankrijk een rechtszaak tegen haar voormalige werkgever gewonnen. Ze was ontslagen omdat ze had geweigerd haar hoofddoek af te doen tijdens haar werkuren.
De rechtbank van Malmö in Zweden heeft besloten dat moslims tijdens hun werkuren recht moeten hebben op pauzes om te kunnen bidden.
Een Marokkaanse seizoenswerkster in Spanje is overleden aan baarmoederhalskanker. De vrouw werd in februari nog door haar werkgever ontslagen toen hij ontdekte dat ze ziek was....