Duitsland: leerlinge krijgt gelijk en mag in boerkini zwemmen
Een jonge moslima heeft gelijk gekregen van de rechtbank van Halle in Duitsland en mag als gevolg haar hoofddoek aanhouden op school.
- Wereld
Een moslima heeft in Frankrijk een rechtszaak tegen haar voormalige werkgever gewonnen. Ze was ontslagen omdat ze had geweigerd haar hoofddoek af te doen tijdens haar werkuren.
De rechtbank van Versailles deed eind vorige week uitspraak en veroordeelde de voormalige werkgever tot de betaling van een schadevergoeding van 23.000 euro.
Asma Bougnaoui was in 2008 door het informaticabedrijf Micropole ontslagen omdat ze haar hoofddoek wilde behouden. De rechtbank heeft ook haar ontslag nietig verklaard.
Bougnaoui, ingenieur, was ontslagen nadat een klant, de verzekeringsgroep Groupama, over haar hoofddoek had geklaagd. De klant zou "zich ongemakkelijk hebben gevoeld" door het feit dat ze een hoofddoek droeg.
Lees meer
Een jonge moslima heeft gelijk gekregen van de rechtbank van Halle in Duitsland en mag als gevolg haar hoofddoek aanhouden op school.
De Franse senaat heeft vorige week een amendement aangenomen dat religieuze symbolen tijdens schooluitstappen verbiedt. De nieuwe tekst is gericht op vrouwen die een hoofddoek...
Een Franse moslima-studente heeft deze week een nare ervaring gehad toen ze voor een baan solliciteerde in een Etam winkel in het Franse Montpellier.
Het Frans kledingmerk Camaïeu werd door de rechtbank van Toulouse tot een schadevergoeding van 10.000 euro veroordeeld wegens discriminatie tegen een moslima met een hoofddoek.
Het Tsjechische hooggerechtshof heeft gelijk gegeven aan een Somalische studente die in 2013 door een hogeschool voor verpleegkunde was geweigerd vanwege haar hoofddoek.