17 juli 2020 - 19:50 - Marokko
De bekende "Café Maure" in Rabat, één van de allereerste koffiehuizen in Marokko, is met de grond gelijk gemaakt.
Foto’s van de resten van het café werden op sociale media gedeeld en zorgen voor veel onbegrip en verontwaardiging.
Het café zal volledig worden herbouwd en volgens de dragers van het project was het niet mogelijk om de oude muren te behouden.
Inwoners van Rabat oordelen dat het een goede zaak is dat het café wordt opgeknapt en hopen dat de opening in de komende weken zal plaatsvinden.
Op sociale media wordt de sloop van het oud gebouw echter aan de kaak gesteld. Het wordt beschouwd als een vernietiging van het erfgoed van de hoofdstad. De autoriteiten worden ervan beschuldigd het Moorse café te hebben gesloopt om het terrein te onteigenen.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko