8 april 2020 - 13:02 - Marokko
Marokko heeft dinsdag besloten om het dragen van een mondkapje verplicht te maken voor alle Marokkanen die hun woning verlaten.
Volgens een gezamenlijke verklaring van de ministeries van Binnenlandse zaken, Economie en Gezondheid, is de maatregel onderdeel van de "inspanningen in de strijd tegen de verspreiding van de coronavirus epidemie en stemt overeen met de instructies van Koning Mohammed VI".
Om zich ervan te verzekeren dat iedereen toegang zal hebben tot mondmaskers werden aan alle handels en supermarkten mondkapjes geleverd die aan een prijs van 0,80 dirham worden verkocht.
"De autoriteiten hebben een beroep gedaan op alle nationale industriëlen om de markt met mondmaskers te bevoorraden", aldus de drie afdelingen. De lage verkoopprijs werd mogelijk gemaakt dankzij het speciaal coronafonds.
Al wie de nieuwe regels niet naleeft riskeert tussen 300 en 1300 dirham boete en een gevangenisstraf van maximaal drie maanden.
Lees meer
Vier miljoen mondmaskers zullen gratis worden geproduceerd en verdeeld onder de inwoners van Tanger-Tetouan-Al Hoceima.
De mondmasker productie eenheid (UFM) van de Marokkaanse koninklijke gendarmerie draait op volle capaciteit en heeft sinds februari al 17 miljoen mondmaskers geproduceerd.
Koning Mohammed VI heeft het goede voorbeeld gegeven door een mondkapje te dragen tijdens de benoeming van twee nieuwe regeringsleden op dinsdag.
De Marokkaanse autoriteiten hebben in de afgelopen dagen miljoenen mondkapjes aan winkels en supermarkten geleverd, zodat alle Marokkanen toegang krijgen tot de nu verplichte...
Meerdere Europese en Afrikaanse landen, waaronder Algerije, Mauritanië, Frankrijk en Duitsland, hebben mondmaskers uit Marokko ingevoerd voor de strijd tegen het coronavirus.
Minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel heeft laten weten dat Marokko mondmaskers van betere kwaliteit zal produceren voor de export.
Een Boeing 737 vrachtvliegtuig uit Algerije zou donderdagnamiddag op de Mohammed V luchthaven in Casablanca zijn geland om een lading in Marokko geproduceerde mondmaskers op te...
Jonge Marokkanen hebben 280 mondkapjes gedoneerd voor het medisch personeel van het ziekenhuis van Azilal als bijdrage in de strijd tegen de coronavirus epidemie.
Mustang Workwear, Marokkaans bedrijf gespecialiseerd in beschermend kledij, produceert sinds enkele dagen ook mondmaskers die vijftien keer kunnen worden hergebruikt.
Supermarkten in Marokko mogen geen mondmaskers meer verkopen van de autoriteiten. Het besluit werd eerder deze week door het ministerie van Industrie en Handel genomen.