20 augustus 2011 - 00:23 - Marokko
Koning Mohammed VI zal zaterdag om 21 uur een toespraak aan de natie geven ter gelegenheid van de 58e verjaardag van de revolutie van de koning en het volk.
De Koning, die zich in Marrakesh bevind om een aantal sociaal-economische projecten in te huldigen, zal in het Koninklijk Paleis van de Rode Stad een iftar geven ter gelegenheid van zijn 48e verjaardag.
Na de toespraak van het Troonfeest is het de tweede keer dat koning Mohammed VI de natie toespreekt sinds de goedkeuring van de nieuwe grondwet dat zijn eigen macht vermindert ten gunste van een super premier.
Mohammed VI die op 17 juni de grote lijnen van de nieuwe Grondwet aankondigde, zei tijdens zijn speech voor het Troonfeest dat hij de Marokkanen wou verzoenen met de politieke actie in afwachting van de volgende verkiezingen.
Deze zullen plaatsvinden op 25 november e.k. en zullen een nieuwe premier met zeer ruime bevoegdheden aanwijzen.
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Turkse fiscus zoekt Hakim Ziyech
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees