19 mei 2023 - 09:00 - Cultuur
De moeder van de Marokkaanse zangeres en danseres Sheikha Trax heeft maandag een advocaat beledigd en aangevallen voor de familierechtbank in Marrakech. Er werd onmiddellijk een onderzoek ingesteld door het parket, dat de volgende dag besloot de verdachte in hechtenis te plaatsen.
Het nawoord tijdens een zitting over het het hoederecht over een kind bij de rechtbank voor familiezaken in Marrakech, heeft zich maandag in een nieuwe strafzaak ontpopt, schrijft Assabah. De moeder van Sheikha Trax beledigde en sloeg een advocaat te midden van de rechtszaal. De advocaat maakte geen deel uit van de verdediging in haar zaak en was ook geen advocaat van haar tegenstander.
Lees ook: Zangeres Cheikha Trax veroordeeld
Volgens bronnen van het dagblad "werd de advocaat in kwestie verrast door de vrouw die hem beledigde alvorens hem met geweld te slaan en daarbij zijn bril te breken". De advocaat legde de zaak onmiddellijk voor aan de procureur des Konings bij de rechtbank van eerste aanleg in Marrakech, die in eerste instantie opdracht gaf voor een onderzoek, zonder de verdachte in hechtenis te nemen. Tijdens dit onderzoek werden de feiten bevestigd door getuigen die aanwezig waren op de zitting, waaronder ook een arts.
Lees ook: Sheikha Trax gearresteerd
De procureur besloot daarop de moeder van Sheikha Trax in hechtenis te nemen. De zaak werd door de voorzitter van de Orde van Advocaten van Marrakech aan de orde gesteld en wekte ook veel woede op onder de aanwezige advocaten, die de strikte toepassing van de wet eisen om een einde te maken aan dit soort onaanvaardbaar geweld in rechtbanken. "Sheikha Trax leidt nu een strijd om verzachtende omstandigheden te verkrijgen voor haar moeder. Maar gezien de aard en de ernst van de feiten waarvan de moeder wordt beschuldigd, heeft geen van de door haar dochter ondernomen stappen succes gehad", aldus dezelfde bronnen. De verdachte blijft voorlopig in hechtenis.
Hollywood komt naar Marokko voor "Lords of War"
Slecht nieuws voor Belg die in Marokko gevangen zit
Marokko: schokkende aanval in ziekenhuis Inezgane
Interpol: de 11 meest gezochte Marokkanen ter wereld
Starbucks en H&M blijven toch in Marokko
Algerijn die van Sebta naar Marokko probeerde te zwemmen had zwaar geheim
Danira Boukhriss stralend zwanger op première ’Alter ego’
Nieuws over deels in Marokko opgenomen film Gladiator 2
Schandaal in Marokko: Marokkaanse stylist gekleed als vrouw op festival
Zware financiële sanctie voor influencer Poupette Kenza
Opname videoclip rapper Morad loopt uit de hand
"Nasrdin Dchar openhartig over leven, geloof en carrière
Danira Boukhriss en Ward Kerremans verwachten baby
Zanger Aminux viert geboorte dochtertje met groot feest