Marokkaans leger traint in Portugal
Marokko heeft plannen om een nieuwe onderzeeër van Portugal te kopen. Om zich daarop voor te bereiden worden Marokkaanse militairen aan boord van Portugese duikboten gevormd.
3 juli 2019 - 19:30 - Marokko
Op 27 juni rond 17 uur is er een meteoriet in Lahbita, in de regio van Zag in Marokko ingeslagen. Tientallen burgers snelden erheen om stukken van de ruimtesteen te verzamelen zodanig dat ze later verhandeld kunnen worden op de zwarte markt. Het leger is meteen ingegrepen.
Abderrahmane Ibhi, expert en professor aan de universiteit Ibn Zhor, vertelde aan Hespress dat de meteoriet van "groot belang" is voor de wetenschappers aangezien het hier gaat om een meteoriet die pas op aarde geland is.
De componenten van een net gelande meteoriet behouden nog veel informatie over de samenstelling van de planeten waar ze vandaan komen. Deze meteoriet zou met zijn donkere buitenlaag, van Mars, de maan of een asteroïde kunnen komen.
Om de stukken meteoriet te behouden voor onderzoek, heeft het leger op 1 juli verschillende eenheden ingezet om burgers die op zoek waren naar stukjes van de meteoriet weg te sturen en zo de kans te geven aan wetenschappers om hun werk te doen.
Lees meer
Marokko heeft plannen om een nieuwe onderzeeër van Portugal te kopen. Om zich daarop voor te bereiden worden Marokkaanse militairen aan boord van Portugese duikboten gevormd.
Internationale onderzoekers hebben een analyse gemaakt van een Mars-meteoriet die in Marokko is gevonden. Hieruit blijkt dat de oxidatie van de korst van Mars samen met vele...
Meerdere tonnen bedorven voedsel bestemd voor de Royal Armed Forces, zijn door de koninklijke gendarmerie bij de Mohammed V luchthaven in Casablanca in beslag genomen.
In de nacht van woensdag op donderdag heeft een vuurbal in de regio van Tata voor paniek gezorgd.
Het is bijna te gek om waar te zijn. Vertrouwelijke documenten van het leger worden door straatventers gebruikt om nootjes of zonnebloempitten te verkopen in Marokko.