30 mei 2011 - 12:47 - Wereld
Melilla herleeft de rellen die zich sinds de lokale verkiezingen van 22 mei in de enclave, blijven voordoen. De gebroken beloftes die gedaan werden aan jonge moslims door de regerende partij liggen aan de oorzaak van de conflicten.
Afgelopen zondag hadden jonge moslims uit de in meerderheid moslimwijken van Melilla, protestacties opgetrommeld tegen de discriminatie die zij ondervinden, dewelke reeds voor heel wat rellen gezorgd hadden in oktober vorig jaar.
De golf van protest, dat de algemene irritatie van deze bevolking weerspiegelt, wordt door de Spaanse media bestempeld als een loutere "tijdelijke frustratie na de verkiezingen".
De uitwisseling van beschuldigingen tussen de Partido Popular (PP), winnaar van de verkiezingen, en Coalicion por Melilla (CPM) van Mustapha Aberchane, blijft aanhouden.
De Coalicion por Melilla beschuldigt de PP ervan stemmen te hebben gekocht en de PP bekogelt de partij van Mustapha Aberchane door hem te beschuldigen achter de protestbeweging in de enclave te staan.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen