10 december 2020 - 15:40 - Economie
Víctor Gamero, voorzitter van de havenautoriteit van Melilla, kondigt twee maritieme verbindingen aan met de haven van Beni Nsar in Nador. De rederij die wordt geselecteerd, zal afzonderlijk zorgen voor het vervoer van goederen en passagiers.
De eerste lijn is gereserveerd voor het vervoer van goederen en zal worden gebruikt voor het transport van verse producten zoals vis, fruit en groenten. Maar ook producten waarvan de prijs is gestegen door de sluiting van de landsgrenzen met Marokko mogen de boot op. Het koninkrijk zag zich door de prijsstijging gedwongen om producten te importeren vanuit het Iberisch schiereiland, vertelde Gamero afgelopen vrijdag tijdens een persconferentie.
De tweede lijn zal instaan voor het vervoer van personen. Een schip met een capaciteit van 350 personen moet zorgen voor deze verbinding. Volgens autoriteit zullen deze lijnen de druk op de landsgrens helpen verlichten en betere voorwaarden bieden voor het vervoer van producten die snel bederven.
Een rederij zou al interesse hebben om deze lijnen uit te baten en zegt klaar te zijn om in minder dan twee dagen één tot vijf schepen te mobiliseren, op voorwaarde dat ze groen licht krijgen van de Marokkaanse en Spaanse autoriteiten, voegde hij eraan toe.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko