20 mei 2025 - 15:30 - Wereld
De voorbereidingen voor de Hadj van 2025 zijn in volle gang in Saoedi-Arabië, waar volgens het ministerie van Hajj en Umrah afgelopen zondag al meer dan 504.000 pelgrims zijn aangekomen. Deze vroege toestroom markeert de aanloop naar een van ’s werelds grootste religieuze bijeenkomsten. De autoriteiten werken hard om de miljoenen verwachte gelovigen te ontvangen.
Van de reeds gearriveerde pelgrims kwamen er circa 493.100 via de lucht, 10.100 over land en 1400 over zee. Dit aantal vertegenwoordigt ongeveer 36% van het totale aantal visa dat voor dit Hadj-seizoen is afgegeven. De eerste gelovigen begonnen al op 29 april, wat overeenkomt met 1 Dhu al-Qi’dah in de islamitische kalender, naar Mekka en Medina te reizen.
Lees ook: Saoedi-Arabië: Marokko waarschuwt zijn burgers
De Hadj zelf zal naar verwachting plaatsvinden van 4 tot 11 juni 2025, afhankelijk van de bevestiging door de waarneming van de maan. Het ministerie prees de efficiënte organisatie bij de verschillende toegangspunten tot het koninkrijk. Een soepele en gecoördineerde ontvangst wordt verzekerd dankzij een geïntegreerde aanpak en geoptimaliseerde diensten.
Lees ook: Hadj 2025: boetes tot 27.000 dollar!
Op sociale media verwelkomde het ministerie de pelgrims met de woorden: "Welkom, gasten van de Barmhartige. Moge uw verblijf aangenaam zijn." Tegelijkertijd benadrukten de autoriteiten het belang van een officiële Hadj-vergunning. Deze vergunning is essentieel voor toegang tot diensten en een serene, goed begeleide bedevaart.
Marokko decor voor volgende Spiderman-kaskraker?
Drugskoning Bouskoura opgepakt
Handbagage jackpot voor Ryanair, Marokkanen dupe
Orka’s voor kust Marokko kalmer, aanvallen dalen
Sofyan Amrabat onder vuur na Instagram-post
Superchef opent restaurant in Marrakech
Ruim half miljoen pelgrims al in Saoedi-Arabië aangekomen
Ex-Miss Malika Ménard en Marokkaanse man verwachten meisje
Klacht tegen Ryanair, ook Marokko betrokken
Vlucht Londen-Marrakech maakt noodlanding in Madrid
Veenendaalse Mohammed zoekt met spoed opslag voor rolstoelen Marokko
Spanje neemt "niet geïntegreerde" Marokkaan nationaliteit af
Sebta zet zich schrap voor zomerdrukte Operatie Marhaba
Vluchten naar Marokko vanuit België mogelijk verstoord