Geen halal-Quick in België
België krijgt geen halal Quick-restaurants. Een onderzoek uitgevoerd tijdens Ramadan, toont aan dat er geen echte vraag naar halal-maaltijden is.
- Economie
De Amerikaanse fastfoodketen McDonald’s is halal erkend door de Grote Moskee van Parijs.
McKey, bedrijf dat vlees voor McDonald’s in Marokko invoert, antwoordde op een vraag van een lezer van de website Al Kanz over McDonald’s vlees in Marokko, dat de organisatie waarmee hij werkte voor de uitvoer naar Marokko was erkend door de Grote Moskee van Parijs.
Het Saoedisch centrum voor internationaal controle van de slachting volgens islamitische riten (CSCIARI), zou de organisatie zijn die erkend is door de Grote Moskee van Parijs.
De CSCIARI, afgekeurd door de winkelketen Casino in 2009, toen de supermarkt een groot aantal halal-producten uit de rekken had gehaald omdat ze niet voldeden aan de voorschriften van de islam, wordt beschuldigd van het produceren van halal-certificaten zonder controleurs te hebben.
Lees meer
België krijgt geen halal Quick-restaurants. Een onderzoek uitgevoerd tijdens Ramadan, toont aan dat er geen echte vraag naar halal-maaltijden is.
Vanaf eind november komt er in Frankrijk een halal tandpasta op de markt. Het halal gecertificeerd product zal in een Franse fabriek worden vervaardigd zonder varkensvet.
De leider van de Marokkaanse charcuterie Koutoubia, heeft besloten om de markt van halal vlees in Frankrijk te investeren, door het implementeren van een industriële eenheid in...
Royal Air Maroc heeft bezit genomen van zijn eerste ATR 72-600 vliegtuig, deel van een order voor zes toestellen besteld door RAM tijdens de "Paris Air Show" van Parijs in 2009.
De haven van Zeebrugge in België, is halal gecertificeerd door de "Halal Food Council of Europe". Het is de eerste halal-haven van West-Europa.