17 juni 2024 - 11:10 - Marokko
Onrustwekkende beelden doken de afgelopen weken op van de kusten van Sidi Ifni. Grote hoeveelheden ansjovis werden dood aangetroffen aan de oppervlakte van het water en op het strand. De lokale autoriteiten, de visserijdelegatie en het Nationaal Instituut voor Visserij zijn volop bezig om de oorzaak van deze massale sterfte te achterhalen.
De precieze oorzaak van deze tragedie in Sidi Ifni is nog onduidelijk. Er zijn verschillende hypothesen. Sommige experts wijzen naar de praktijken van vissersboten, die mogelijk overtollige vis dumpen om boetes te ontlopen. Anderen suggereren een massale vlucht van de ansjovis, wellicht voor grote walvissen die af en toe langs de kust worden waargenomen.
Lees ook: Honderden vissen dood in rivier bij Nador
Deze massale sterfte is niet nieuw. Enkele weken geleden werden er in Dakhla soortgelijke aantallen dode mulatten, lokaal bekend als "bouri", op de stranden aangetroffen. De afgelopen jaren zijn er langs de zuidkust van Marokko vaker soortgelijke incidenten gemeld, waarbij uitsluitend deze vissoorten worden getroffen. Tot nu toe is er geen verklaring gevonden voor deze sterfgevallen.
Lees ook: Walvissen aangespoeld in Safi en Agadir
De bevoegde instanties nemen de zaak zeer serieus en zetten alles in het werk om de oorzaak te achterhalen. Tegelijkertijd wordt er gezocht naar oplossingen om het mariene ecosysteem te beschermen en toekomstige rampen te voorkomen.
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen