8 mei 2011 - 20:51 - Marokko
Op initiatief van de Beweging 20 februari en leden van de civil society, hebben een 5000 mensen deelgenomen aan een protestmars op zondag 8 maart tegen de bomaanslag van Marrakesh, maar ook voor een "nieuwe grondwet" en "sociale rechtvaardigheid" te vragen.
De betogers zijn vertrokken van het Doukkala plein om elf uur ’s ochtends, hebben de Hassan II boulevard, het 16 November plein en de Mohammed VI boulevard doorkruist, alvorens het Djemaa el Fna plein te bereiken. Daar hebben de demonstranten een sit-in gehouden voor café Argana, doel van een terroristische bomaanslag op donderdag 28 april (17 doden).
Volgende slogans werden gescandeerd tijdens de mars: "We willen geen Shakira, wij willen comira (brood)", "Een populair grondwet" en "Een koning die regeert maar niet bestuurd". Een aantal hooggeplaatste mensen zijn ook gefloten door de demonstranten voor overschrijdingen die ze zouden hebben gepleegd in het verleden.
Verschillende vrouwenorganisaties hebben deelgenomen aan de mars om gelijkheid te vragen tussen man en vrouw, dit al zingend het Arabisch en het Frans.
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Vrouw steekt man dood en overlijdt tijdens vakantie in Marokko
Stellantis brengt productie succesmodel naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Verkeerssituatie in Al Hoceima onhoudbaar
Toerist gearresteerd met vuurwapen op luchthaven Marrakech
Onthoofd lichaam gevonden voor kust M’diq
Vrouw steekt man dood en overlijdt tijdens vakantie in Marokko
Marokkaanse diaspora: vijf administratieve procedures die je moet kennen
Verkeerssituatie in Al Hoceima onhoudbaar
Toerist gearresteerd met vuurwapen op luchthaven Marrakech
Waarschuwing voor beignets op stranden Tanger
Marokkaans gezin uit buitenland veroorzaakt chaos in Agadir
Celstraffen en boetes voor bromfietsers in Marokko