31 december 2023 - 10:00 - Marokko
In de regio Marrakech-Safi worden binnenkort grote wegprojecten uitgevoerd, dankzij een partnerschapsovereenkomst tussen minister Nizar Baraka van Uitrusting en Water en de voorzitter van de Regionale Raad van Marrakech-Safi, Samir Goudar.
Deze overeenkomst vertegenwoordigt een totale investering van 3 miljard dirham, waarbij het ministerie 1,4 miljard dirham bijdraagt en de regio ongeveer 1,6 miljard dirham financiert. Het doel is om tussen 2023 en 2027 aanzienlijke wegprojecten te realiseren, de bestaande wegeninfrastructuur te renoveren en te versterken, waaronder het verdubbelen en upgraden van 484,5 km wegen, evenals de verbetering van de nationale wegen N°8 en N°7, die Marrakech verbinden met Kelaat Sraghna en Safi, en de kustweg tussen Safi en Essaouira.
Lees ook: Verkeer op Marokkaanse snelwegen groeit met 36%
Deze samenwerking heeft als doel de sociaal-economische en toeristische dynamiek in de regio te stimuleren, de verkeersveiligheid te versterken, de doorstroming van het verkeer te verbeteren en de economische aantrekkelijkheid van de regio te verhogen.
Lees ook: ADM injecteert 8,4 miljard in Marokkaanse snelwegen
Dit initiatief weerspiegelt de inzet van de regionale en nationale autoriteiten om de infrastructuur te verbeteren en de levenskwaliteit van de inwoners te verhogen, terwijl het tegelijkertijd de regio Marrakech-Safi beter toegankelijk en aantrekkelijker maakt voor toeristen en investeerders.
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs