Marokko verliest 28.000 Chinese toeristen in februari
De opschorting van de vluchten van en naar China vanwege de coronavirusuitbraak vertegenwoordigt een verlies van 28.000 Chinese toeristen voor Marokko deze maand.
12 januari 2020 - 16:20 - Marokko
Marrakech heeft een uitstekende toeristische infrastructuur en verwelkomt jaarlijks honderdduizenden toeristen. Maar de stad krijgt ook veel kritieke en moet dringend maatregelen treffen wil het haar populariteit behouden.
L’economiste bericht dat het imago van de stad flink lijdt onder het gedrag van de plaatselijke bevolking maar ook de slechte staat van sommige hotels en restaurants. Toeristen klagen ook over het verkeer, de oplichtingen en intimidatie waarvan ze het slachtoffer zijn enz.
Ahmed Nait, touroperator en voorzitter van de productcommissie in Marrakech, bevestigt de tekortkomingen van de stad en stelt dat dit ook zichtbaar is in de beoordelingen van toeristen, met name op TripAdvisor.
"Het is onaangenaam om in de medina te wandelen.", vertelt Nait volgens wie de stad een echte verandering nodig heeft "die moet beginnen met de houding van de inwoners en een reorganisatie van de diensten".
"Taxi’s onderhandelen en passen prijzen toe die tien keer hoger zijn dan de echte prijzen." klaagt een toerist. "Ik werd tijdens mijn heel verblijf lastig gevallen, ik zal niet terugkomen.", zegt een ander. "Onze mobiele telefoon werd gestolen door een jongen, een medeplichtige bracht het terug en vroeg ons geld.", leest men ook. Andere toeristen klagen over de veel te hoge prijzen in restaurants, het verkeer, de motorfietsen en scooters die de kleine straatjes in de medina onveilig maken, de taxi’s die al vanaf de luchthaven ruziën voor een klant en de vervuiling.
Lees meer
De opschorting van de vluchten van en naar China vanwege de coronavirusuitbraak vertegenwoordigt een verlies van 28.000 Chinese toeristen voor Marokko deze maand.
Dakhla staat in de top tien van beste toeristische bestemmingen in 2020. Dat blijkt uit een nieuwe ranking van reisspecialist Intrepid Travel.
Koetsiers in Marrakech dragen sinds kort een uniform. De maatregel is een initiatief van de autoriteiten en is onderdeel van de modernisering van de toeristische sector in de stad.
Forbes heeft Marrakech opgenomen in een nieuwe ranglijst van twintig beste steden voor toeristen in 2020.
Marrakech staat in de top tien van minst dure steden voor toeristen in de wereld. Een dagje in Marrakech doorbrengen kost gemiddeld 46,96 euro.