9 maart 2020 - 15:40 - Marokko
Naast Marrakech, die jaarlijks honderdduizenden toeristen aantrekt, zijn er in Marokko nog drie uitzonderlijke plekken die men moet bezoeken volgens het Amerikaans tijdschrift Forbes.
Tanger is de eerste plaats die een bezoek absoluut waard is, aldus Forbes. De stad in het noorden van Marokko heeft een gevarieerde toeristische infrastructuur en een strand van ruim 7 kilometer lang. De stad is de favoriete plek van tientallen schilders, kunstenaars of nog schrijvers zoals Paul Bowles, Tennessee Williams, Jack Kerouac en William S. Borroughs. Enkele van hen hebben er zelfs een eigen woning.
Chefchaouen, ook wel Chaouen genoemd, de blauwe parel van Marokko, ligt in het Rif-gebergte in het noorden van Marokko. De stad is al jaren een toeristische trekpleister en één van de meest instagramable steden ter wereld. Chefchaouen werd in 1492 gebouwd. De blauwe kleur van de huizen dankt de kleine stad aan de joden die door Spanje werden weggejaagd en hun toevlucht zochten in Marokko. Ze schilderden de huisjes blauw om de kleur van de lucht te weerspiegelen.
Fez is de derde plek die door Forbes wordt aangeraden. De eeuwenoude medina van de spirituele hoofdstad van Marokko is werelderfgoed van de Unesco. De stad werd in de VIIIe eeuw opgericht en heeft één van de oudste universiteiten ter wereld.
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko