Marokko: snelwegverkeer daalt met 60%
In Marokko is het wegverkeer in de afgelopen dagen drastisch gedaald als gevolg van de noodtoestand om tegen de coronavirus epidemie te strijden.
22 maart 2020 - 16:10 - Marokko
Marokko heeft besloten om het leger in te zetten om de noodtoestand te doen respecteren. Deze trad vrijdag om 18 uur in werking.
De Royal Armed Forces zijn massaal aanwezig in de meeste steden van Marokko als onderdeel van de strijd tegen de coronavirus epidemie.
Enkele uren voor het begin van de noodtoestand werd onder meer en contingent naar Casablanca gestuurd om de nieuwe regels te doen naleven.
Op de snelwegen werden in de afgelopen dagen ook tientallen legervoertuigen gezien.
Tot nu toe werden 108 gevallen van coronavirus in het land bevestigd. Drie patiënten kwamen om en drie herstelden van het virus.
Lees meer
In Marokko is het wegverkeer in de afgelopen dagen drastisch gedaald als gevolg van de noodtoestand om tegen de coronavirus epidemie te strijden.
De lockdown die aan de hele bevolking wordt opgelegd in de strijd tegen de coronavirus epidemie in Marokko, heeft ook enkele positieve gevolgen, met name op de criminaliteit.
Op het overtreden van de noodtoestand die afgelopen vrijdag in Marokko werd afgekondigd, staat een gevangenisstraf van 1 tot 3 maanden en een boete van 300 tot 1500 dirham.
In Marokko zijn zondag 14 nieuwe gevallen van besmetting met het coronavirus vastgesteld. Daarmee loopt het aantal besmettingen in het koninkrijk op tot 122 gevallen.
Een groep mannen heeft in de kleine stad Jemaa Shaim, in de regio van Safi, de veiligheidsdiensten verrast door de ingang van een gesloten moskee te forceren en het gebouw...