Coronavirus Marokko: dit zijn de nieuwe cijfers
De coronavirus epidemie blijft groeien in Marokko. 253 nieuwe coronabesmettingen werden in de afgelopen 24 uur vastgesteld in het koninkrijk.
4 april 2020 - 19:40 - Marokko
De lockdown die aan de hele bevolking wordt opgelegd in de strijd tegen de coronavirus epidemie in Marokko, heeft ook enkele positieve gevolgen, met name op de criminaliteit.
Al Ahdath Al Maghribia bericht dat de criminaliteit sinds de afkondiging van de noodtoestand in het koninkrijk met 99 procent is afgenomen.
De massale aanwezigheid van de veiligheidsdiensten om de noodtoestand te doen respecteren, heeft sterk bijgedragen aan deze record daling van de criminaliteit.
Volgens het medium zijn moorden en roofovervallen met 29 procent gedaald, autodiefstallen met 7,78 procent en geweldsdelicten met de dood tot gevolg met 11,7 procent.
De noodtoestand heeft ook positieve effecten gehad op het aantal verkeersongevallen. In de week van 23 tot 29 maart werden "slechts" 218 verkeersongevallen in stedelijk gebied geregistreerd. Daarbij vielen vijf doden, 261 lichtgewonden en 10 zwaargewonden.
Lees meer
De coronavirus epidemie blijft groeien in Marokko. 253 nieuwe coronabesmettingen werden in de afgelopen 24 uur vastgesteld in het koninkrijk.
Het aantal dodelijke verkeersongevallen is vorige week sterk gedaald in Marokko, een direct gevolg van de noodtoestand in het land.
Marokko had op 20 maart dit jaar de noodtoestand afgekondigd. Deze loopt officieel tot 20 april, maar wordt waarschijnlijk verlengd.
De resultaten van een onderzoek naar het standpunt van de Marokkanen over de sanitaire noodtoestand, werden eerder deze week vrijgegeven.
Volgens een nieuw onderzoek van de Hoge Planningcommissie (HCP) verdragen 53 procent Marokkaanse huishoudens de verlening van de noodtoestand slecht.