Zoeken

Schakelt Marokko toch over naar wintertijd tijdens de Ramadan?

30 oktober 2018 - 16:10 - Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Marokko heeft afgelopen vrijdag besloten om de wintertijd definitief af te schaffen en heel het jaar door op zomertijd te blijven. Of dat ook het geval zal zijn tijdens de maand Ramadan is niet zeker.

Premier Saadeddine El Othmani verklaarde aan persagentschap MAP dat de afschaffing van de uurverandering eerst en vooral werd besloten vanwege de vele klachten van burgers met betrekking tot de overstap van zomer- naar wintertijd vier keer per jaar, wat voor "veel verwarring" zorgt. De regering wil daarom een continu-zomertijd testen.

El Othmani sluit een uurverandering tijdens de Ramadan ook niet uit, dit zodat de "gelovigen de riten van deze gezegende maand onder gunstige omstandigheden kunnen verrichten".

Het besluit van de regering om de wintertijd af te schaffen kwam in Marokko als een verrassing. Meerdere petities werden gestart voor de terugkeer naar de GMT tijd zoals dat het geval was voor de invoer van de uurverandering.

Lees meer

Officieel: Marokko schaft wintertijd af

Het is officieel. Marokko heeft de overgang van zomertijd naar wintertijd definitief afgeschaft. De klok blijft vanaf nu op zomertijd staan, ook in de winter en tijdens de Ramadan

Marokko terug naar wintertijd op zondag 28 oktober

Op zondag keert Marokko net zoals het merendeel van de Europese landen, terug naar wintertijd.

Marokko: uurwisseling opnieuw op tafel

Marokko besloot in oktober vorig jaar om het hele jaar door de zomertijd te behouden. Het besluit zorgt nog steeds voor onvrede in het koninkrijk, waar de PAM-partij pleit voor...

Ramadan bijna gedaan, Marokko keert naar zomertijd

In de nacht van zondag 17 juni 2018 keert Marokko om 02:00 uur terug naar zomertijd. Dat bericht het ministerie van Openbare diensten en Modernisatie van de administratie.

Marokko: afschaffing wintertijd om criminaliteit te doen dalen

Een van de redenen die tot de afschaffing van de wintertijd in Marokko leidde, is een verwachte daling van de criminaliteit.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team