30 oktober 2018 - 16:10 - Marokko
Marokko heeft afgelopen vrijdag besloten om de wintertijd definitief af te schaffen en heel het jaar door op zomertijd te blijven. Of dat ook het geval zal zijn tijdens de maand Ramadan is niet zeker.
Premier Saadeddine El Othmani verklaarde aan persagentschap MAP dat de afschaffing van de uurverandering eerst en vooral werd besloten vanwege de vele klachten van burgers met betrekking tot de overstap van zomer- naar wintertijd vier keer per jaar, wat voor "veel verwarring" zorgt. De regering wil daarom een continu-zomertijd testen.
El Othmani sluit een uurverandering tijdens de Ramadan ook niet uit, dit zodat de "gelovigen de riten van deze gezegende maand onder gunstige omstandigheden kunnen verrichten".
Het besluit van de regering om de wintertijd af te schaffen kwam in Marokko als een verrassing. Meerdere petities werden gestart voor de terugkeer naar de GMT tijd zoals dat het geval was voor de invoer van de uurverandering.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop