Marokko bouwt nieuwe checkpoints bij grens met Algerije
Marokko gaat nieuwe controleposten bouwen bij de grens met Algerije. De maatregel is veiligheidsgericht.
26 augustus 2016 - 17:50 - Marokko
De Marokkaanse autoriteiten zijn in de regio van Guerguerat nabij de grens met Mauritanië met de aanleg van een nieuwe weg begonnen.
Het project werd bevestigd door de wilaya van Dakhla-Boujdour. De nieuwe weg zal het vervoer van goederen tussen beide landen vergemakkelijken en de autoriteiten helpen de smokkel in de regio te bestrijden.
Marokko is medio-augustus met een grote anti-smokkeloperatie in de regio begonnen. De politie- en douanediensten proberen samen een einde te maken aan de smokkel van goederen en drugs maar ook aan de illegale immigratie nabij de grens.
Lees meer
Marokko gaat nieuwe controleposten bouwen bij de grens met Algerije. De maatregel is veiligheidsgericht.
De Algerijnse consumentenfederatie heeft in een brief aan de Algerijnse Premier Abdelkader Sellal de opening van een directe lijnvlucht tussen Oujda en Oran gevraagd.
In Sebta wordt nabij de grens met Marokko een gevangenis van 120.000 m2 gebouwd waar 1400 gevangenen kunnen worden vastgehouden.
De grens tussen Marokko en Sebta is tijdelijk gesloten voor dragers die smokkelgoederen in de enclave gaan halen. De sluiting werd door de Marokkaanse autoriteiten besloten.
Marokko heeft besloten om de aanwezigheid van het leger in het zuiden van het land te versterken nadat smokkelaars Mauritanië onopgemerkt wisten binnen te komen.