6 maart 2017 - 17:30 - Marokko
Marokko heeft onlangs zijn goede wil getoond door op vraag van de Verenigde Naties zijn troepen uit Guerguerat, in het zuiden van het land, terug te trekken. Bij de onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara Polisario wordt een terugtrekking echter geweigerd.
Mhamed Khadad, een van de leiders van de Polisario, sprak met persagentschap AFP over de situatie in Guerguerat. Volgens hem schendt Marokko de wapenstilstand in de regio. “We blijven ter plekke zolang de schendingen van de wapenstilstand in de bufferzone voort blijven duren”, aldus Khadad.
Het gebied van enkele vierkante kilometers ligt bij de grens met Mauritanië. Eind augustus had Marokko wegen in de regio aangelegd in overleg met de Verenigde Naties en Mauritanië.
De Marokkaanse autoriteiten hadden op hetzelfde moment nieuwe maatregelen getroffen om de smokkel van goederen, drugs en wapens in de regio beter te bestrijden en besloten de honderden verlaten autowrakken weg te halen.
Volgens Marokkaanse bronnen rijdt het verkeer terug normaal in de regio. Strijders van de Polisario hadden dagenlang vrachtwagens tegengehouden met “tekenen van de Marokkaanse bezetting in de Westelijke Sahara”. Het ging voornamelijk om kaarten van Marokko met zijn Sahara.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko