Zoeken

Marokko koopt wapens in Duitsland

- Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Marokko koopt naast de Verenigde Staten en Frankrijk ook steeds meer wapens in Duitsland. Het koninkrijk bestelde in 2019 voor 61 miljoen euro aan Duitse wapens.

ActuDefenseMaroc bericht in een tweet dat volgens een rapport van het Duitse ministerie van Defensie voor 61,4 miljoen euro aan wapens aan Marokko werden verkocht.

De aankopen van het koninkrijk hebben betrekking tot volledig uitgeruste drones, wisselstukken en radars.

Volgens de meest recente gegevens van de Stockholm International Peace Research Institute was Marokko de 31e wapenimporteur ter wereld tussen 2015 en 2019. De Verenigde Staten zijn goed voor 91% van alle wapenaankopen van Marokko, gevolgd door Frankrijk (8,9%) en het Verenigd Koninkrijk (0,3%).

Lees meer

Marokko heeft minder interesse voor Franse wapens

Marokko toont minder interesse in "made in France" wapens. Het koninkrijk blijft desondanks de belangrijkste klant van Franse wapens in Noord-Afrika.

Marokko koopt liever wapens in de Verenigde Staten

Marokko koopt steeds minder materieel militair aan Frankrijk en geeft al enige tijd de voorkeur aan wapens en materieel uit de Verenigde Staten.

Marokko machtigste land in Noord-Afrika

Marokko is het 57e meest machtig land in de wereld volgens de nieuwe ranking van US News and World Report 2020.

Marokko koopt 24 F16-vliegtuigen van de Verenigde Staten

Het Amerikaans Pentagon heeft de verkoop van 24 F16 straaljagers aan Marokko goedgekeurd. De gevechtsvliegtuigen zullen door wapenfabrikant Lockheed Martin worden geleverd.

Marokko bij grootste wapenimporteurs in Afrika

Marokko en Algerije waren tussen 2015 en 2019 de grootste wapenimporteurs in Afrika, nog voor Egypte. Dat blijkt uit het rapport "Trends in international arms transfers 2019".

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team