23 januari 2020 - 18:00 - Marokko
Marokko koopt steeds minder materieel militair aan Frankrijk en geeft al enige tijd de voorkeur aan wapens en materieel uit de Verenigde Staten.
Het koninkrijk kocht in 2008 een FREMM fregat van de Franse Naval Group en twee spionagesatellieten in 2013 van Thales en Airbus voor 1,8 miljard euro. De handelsbetrekkingen tussen de twee landen waren toen uitstekend. Maar de wapenaankopen zijn sindsdien flink gedaald naar 89,9 miljoen euro in 2016 en 2,3 miljoen euro in 2017.
In dezelfde periode stegen de wapenaankopen van Marokko in Amerika. Enkel in 2019 kocht het koninkrijk voor 10,38 miljard dollar aan Amerikaans militair materieel.
Lockheed Martin, Amerikaanse wapenfabrikant, gaat onder meer de 23 F16 gevechtsvliegtuigen van Marokko moderniseren voor bijna 1 miljard dollar. Daarbij komt 250 miljoen dollar voor het onderhoud van de toestellen. Vorig jaar bestelde Rabat ook voor 209 miljoen dollar aan munitie voor zijn F-16 toestellen en kocht voor 776 miljoen dollar aan raketten van Raytheon.
Marokko plant bovendien de aankoop van 25 nieuwe F-16C straaljagers voor 3,7 miljard dollar.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht