11 augustus 2021 - 15:00 - Marokko
Generaal James McConville, de stafchef van het Amerikaanse leger, werkt aan de uitvoering van de routekaart waarvoor Rabat en Washington een overeenkomst hebben ondertekend, in het kader van hun samenwerking op defensiegebied. Hij was vorige week op officieel bezoek in Marokko.
Tijdens dit bezoek bespraken generaal James McConville en hoge Marokkaanse ambtenaren, waaronder onderminister van Defensie Abdellatif Loudiyi, en Abdelfatah Louarak, Generaal van het Marokkaanse leger en huidig Inspecteur-generaal van de Royal Armed Forces, de tenuitvoerlegging van de "routekaart voor defensiesamenwerking" tussen de Verenigde Staten en Marokko, meldt Assabah.
Lees ook: Amerikaanse generaal noemt veiligheidspartnerschap met Marokko "cruciaal"
De routekaart, die in 2020 door beide partijen werd ondertekend, heeft tot doel het Marokkaanse leger te moderniseren en de inspanningen te richten op het gezamenlijk en doeltreffender aanpakken van de regionale dreigingen.
Een ander gespreksonderwerp was de jaarlijkse deelname van Marokko aan meer dan 100 militaire oefeningen met de VS, waaronder African Lion, de grootste jaarlijkse militaire oefening in Afrika. "De ontmoeting met onze langdurige en zeer capabele partners in Marokko, heeft ons in staat gesteld te bespreken hoe we de samenwerking op gebied van gemeenschappelijke prioriteiten, zoals opleiding, professionele militaire scholen en de ontwikkeling van onderofficieren, verder kunnen versterken", aldus James McConville.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers