25 februari 2022 - 17:40 - Marokko
Marokko beschikt over voldoende voedselreserves, vooral van zachte tarwe en melk. De regering heeft de vrees voor tekorten wegens de gevolgen van de droogte enigszins weggenomen.
De woordvoerder van de regering zei donderdag dat de producenten en landbouwers de normale melkproductie in stand zullen houden. Daartoe heeft de regering noodmaatregelen genomen. "In de komende maanden en de maand Ramadan zal er geen tekort aan melk," aldus Baitas.
Lees ook: Marokko beleeft ergste droogte in 30 jaar
Daarom is een noodplan voor de landbouw uitgewerkt, zo deelde hij mee, waarbij hij verklaarde dat een bedrag van 1,5 miljard dirham is vrijgemaakt om de landbouwers in staat te stellen maximaal 800 kilo gerst per dier te kopen als veevoer. De eenheidsprijs van een kilo gerst werd vastgesteld op 2,5 tot 2,83 dirham.
Lees ook: Marokkanen demonstreren tegen hoge levenskosten
"Het doel is de melkveehouders te voorzien van veevoeder om hetzelfde productietempo te kunnen handhaven, wat voldoende zal zijn voor de komende maanden", concludeerde de regeringswoordvoerder.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project