25 januari 2023 - 07:00 - Wereld
Zaterdag hebben Deens-Zweedse extremisten de Koran verbrand, nabij de Turkse ambassade in Stockholm. Dit heeft wereldwijd een enorme golf van reacties uitgelokt. Ook van Marokko, dat via zijn ministerie van Buitenlandse Zaken Zweden heeft opgeroepen om de actie streng te bestraffen.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken, Afrikaanse Samenwerking en in het buitenland wonende Marokkanen, sprak in een verklaring zijn verbijstering uit over de mogelijkheid die de Zweedse autoriteiten hebben geboden om deze actie te laten gebeuren. Het koninkrijk roept op tot maatregelen om de schending van de Koran en de religieuze symbolen van de moslims te voorkomen.
Lees ook: Incident na Koranverbranding in Noorwegen
Minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken benadrukte dat deze afschuwelijke daad de gevoelens van meer dan een miljard moslims kwetst. Het wekt woede en haat op tussen religies en volkeren. De minister wees erop dat een dergelijke actie in Zweden in 2020 heeft geleid tot gewelddadige botsingen met het extreem-rechts.
Lees ook: Incidenten na koranverbranding in Zweden
Vorig jaar hadden rechts-extremisten ook al rellen veroorzaakt en korans verbrand in Zweden. Marokko riep Zweden daarom op maatregelen te nemen tegen dergelijke acties om onrust en verdeeldheid in de samenleving te voorkomen. Marokko benadrukte dat religieuze symbolen en de gevoelens van gelovigen moeten worden gerespecteerd, ongeacht de godsdienst.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip