25 januari 2023 - 07:00 - Wereld
Zaterdag hebben Deens-Zweedse extremisten de Koran verbrand, nabij de Turkse ambassade in Stockholm. Dit heeft wereldwijd een enorme golf van reacties uitgelokt. Ook van Marokko, dat via zijn ministerie van Buitenlandse Zaken Zweden heeft opgeroepen om de actie streng te bestraffen.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken, Afrikaanse Samenwerking en in het buitenland wonende Marokkanen, sprak in een verklaring zijn verbijstering uit over de mogelijkheid die de Zweedse autoriteiten hebben geboden om deze actie te laten gebeuren. Het koninkrijk roept op tot maatregelen om de schending van de Koran en de religieuze symbolen van de moslims te voorkomen.
Lees ook: Incident na Koranverbranding in Noorwegen
Minister Nasser Bourita van Buitenlandse zaken benadrukte dat deze afschuwelijke daad de gevoelens van meer dan een miljard moslims kwetst. Het wekt woede en haat op tussen religies en volkeren. De minister wees erop dat een dergelijke actie in Zweden in 2020 heeft geleid tot gewelddadige botsingen met het extreem-rechts.
Lees ook: Incidenten na koranverbranding in Zweden
Vorig jaar hadden rechts-extremisten ook al rellen veroorzaakt en korans verbrand in Zweden. Marokko riep Zweden daarom op maatregelen te nemen tegen dergelijke acties om onrust en verdeeldheid in de samenleving te voorkomen. Marokko benadrukte dat religieuze symbolen en de gevoelens van gelovigen moeten worden gerespecteerd, ongeacht de godsdienst.
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Marokko verslaat Senegal en plaats zich voor finale
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak
Mourad B. doorbreekt stilte over dodelijke explosie in Den Haag
Beruchte Peruaanse crimineel opgepakt met Marokkaans voetbalshirt
Rusland arresteert Marokkaan nabij grens Kazachstan