20 februari 2025 - 09:40 - Marokko
De Marokkaanse Commissie voor de Controle van de Bescherming van Persoonsgegevens (CNDP) en de Turkse autoriteit voor gegevensbescherming (KVKK) hebben in Fez een memorandum van overeenstemming getekend om hun samenwerking op het gebied van gegevensbescherming te versterken.
Het document, ondertekend door de voorzitters van beide organisaties, benadrukt hun gedeelde zorgen over de bescherming van persoonsgegevens. De ondertekening vond plaats tijdens een bijeenkomst van het netwerk van gegevensbeschermingsinstanties in de islamitische wereld, waar verschillende organisaties, waaronder Afrikaanse, aanwezig waren.
Lees ook: Turkse minister boycot toespraak Israëlische collega in Marrakech
Deze overeenkomst markeert een belangrijke stap in de groeiende samenwerking tussen Marokko en Turkije op het gebied van gegevensbescherming. Beide landen erkennen het belang van het beschermen van de privacy van hun burgers in een steeds digitalere wereld. Door hun expertise en middelen te bundelen, streven ze ernaar de bescherming van persoonsgegevens te verbeteren en de uitwisseling van beste praktijken te bevorderen.
Lees ook: Koning Mohammed VI vergeet Turkse president Erdogan niet
De samenwerking tussen de CNDP en de KVKK zal zich richten op verschillende gebieden, waaronder de ontwikkeling van gezamenlijke initiatieven, de uitwisseling van informatie en de organisatie van trainingsprogramma’s. Dit zal naar verwachting leiden tot een betere handhaving van de wetgeving inzake gegevensbescherming en een verhoogd bewustzijn van de privacyrechten van burgers in beide landen.
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko
Vakantiedroom in Noord-Marokko spat uiteen
Graafmachines slopen illegale kramen in Al Hoceima
Gendarmerie Nador voorkomt verkoop bedorven vlees