Zoeken

Marokko veroordeelt terreurverdachte tot 20 jaar cel

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De antiterrorisme rechtbank van Salé heeft afgelopen donderdag een verdachte tot 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terroristische activiteiten.

Volgens persagentschap MAP werd de man vervolgd voor « poging tot moord met voorbedachte rade, brandstichting, vervaardiging en bezit van explosieven en het gebruik ervan om de openbare orde te verstoren en verheerlijking van het terrorisme ».

De verdachte was in april 2016 door de Koninklijke Gendarmerie in de regio van Tata gearresteerd nadat hij had geprobeerd om een toerist met zuur te overgooien.

Dezelfde dag heeft de rechtbank van Salé van vrijspraak tot tot vijf jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen zes terreurverdachten.

Lees meer

Negentien mensen veroordeeld voor terrorisme in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag van twee tot zes jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen negentien terreurverdachten.

Tot 6 jaar cel voor terreurverdachten in Marokko

De rechtbank van Salé heeft vier terreurverdachten tot straffen van maximaal zes jaar gevangenis veroordeeld.

Marokko: tot 5 jaar cel voor terreurverdachten

De antiterrorisme rechtbank van Salé heeft vrijdag van 1 tot 5 jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen meerdere terreurverdachten.

Cel voor Franse terreurverdachte in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft afgelopen donderdag een Franse terreurverdachte tot 6 jaar gevangenisstraf veroordeeld.

Marokko: tot 12 jaar celstraf in terreurzaken

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag acht terreurverdachten in zes verschillende zaken tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team