28 januari 2018 - 16:40 - Marokko
De antiterrorisme rechtbank van Salé heeft vrijdag van 1 tot 5 jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen meerdere terreurverdachten.
Twee beklaagden werden tot 5 jaar celstraf veroordeeld voor de "oprichting van een criminele bende om terroristische misdaden voor te bereiden en te plegen, apologie van een terroristische organisatie en poging om een radicale organisatie aan te sluiten". Een van hen was in Syrië gearresteerd en in september aan Marokko uitgeleverd.
In een tweede zaak werden zes mensen tot 3 en 4 jaar gevangenistraf veroordeeld, waaronder een man die door de Turkse autoriteiten aan Marokko was uitgeleverd vanwege zijn "vermeende banden met leden van terroristische organisaties".
Een laatste verdachte die vervolgd werd wegens "apologie van terroristische daden en organisaties en poging om zich bij Daesh in Syrië of Irak aan te sluiten", werd tot 1 jaar gevangenisstraf en een boete van 5000 dirham veroordeeld.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko