Marokko rolt terreurcel op die in Nador een kalifaat wilde oprichten
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft vrijdag een terreurcel van Daesh opgerold. De leden van de cel wilden in het noorden van Marokko een kalifaat oprichten.
8 maart 2016 - 18:15 - Marokko
In Marokko werden maandag vijf leden van een terreurcel door agenten van de antiterreurdienst BCIJ gearresteerd.
De verdachten werden in Smara, Belgraa en Ait Amira aangehouden volgens de dienst. Allen hadden trouw gezworen aan de terreurorganisatie Daesh.
Volgens dezelfde bron wilden de verdachten via Mauritanië naar Libië vertrekken om zich bij Daesh aan te sluiten. Na een opleiding in wapengebruik en het vervaardigen van bommen zouden ze terug naar Marokko keren om er aanslagen te plegen.
Lees meer
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft vrijdag een terreurcel van Daesh opgerold. De leden van de cel wilden in het noorden van Marokko een kalifaat oprichten.
De politiedienst BCIJ heeft donderdag een nieuwe terreurcel opgerold. Zes verdachten werden in Tetouan, Martil en Casablanca gearresteerd.
De BCIJ heeft deze vrijdag in het noorden van Marokko een nieuwe terreurcel ontmanteld en vijf verdachten gearresteerd.
De Marokkaanse antiterreurpolitie BCIJ heeft donderdag een nieuwe terroristische cel in meerdere steden van het land opgerold.
De antiterreurpolitie BCIJ heeft twee aanhangers van de Libische tak van Daesh gearresteerd. De twee verdachten behoren tot een cel die eind maart in Marokko was opgerold.