Terreurcel opgerold in Marokko, zes arrestaties (video)
Een nieuwe terreurcel van de Libische tak van de terreurorganisatie Daesh is donderdag door de Marokkaanse BCIJ opgerold.
24 juni 2016 - 18:20 - Marokko
De politiedienst BCIJ heeft donderdag een terreurcel in Oujda opgerold. Tien mensen, waaronder een Algerijnse man, werden gearresteerd.
Volgens het ministerie van Binnenlandse zaken hielden de verdachten al enige tijd een grote winkelcentrum in Oujda in het oog. Ze wilden er een overval plegen en hadden wapens, bivakmutsen en moderne communicatie apparatuur.
Het geld dat ze buit zouden maken moest dienen om terroristische activiteiten in Marokko te financieren. Alle tien worden ook van meerdere overvallen met geweld verdacht.
De leden van de cel hadden trouw gezworen aan Daesh. Ze ontmoetten elkaar regelmatig in een « safe house », wat volgens het ministerie kan worden beschouwd als « een ernstige bedreiging en een aanval op de veiligheid en de stabiliteit van het Koninkrijk ».
De tien verdachten werden in voorlopige hechtenis genomen en zullen na het onderzoek voor de rechter verschijnen.
Lees meer
Een nieuwe terreurcel van de Libische tak van de terreurorganisatie Daesh is donderdag door de Marokkaanse BCIJ opgerold.
De politiedienst BCIJ heeft donderdag een nieuwe terreurcel opgerold. Zes verdachten werden in Tetouan, Martil en Casablanca gearresteerd.
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft een nieuwe terreurcel in de regio van Nador en Tetouan opgerold.
Agenten van de BCIJ hebben deze ochtend in Tanger een terreurcel opgerold en zes verdachten gearresteerd.
De Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft dinsdag een nieuwe terreurcel opgerold. Zeven mensen werden gearresteerd.