22 november 2023 , 16:00 - Nawel Serdouni - Sport
Het Marokkaans elftal heeft een belangrijke overwinning geboekt door Tanzania met 2-0 te verslaan in een kwalificatiewedstrijd voor het Wereldkampioenschap voetbal 2026. De wedstrijd vond plaats in het Benjamin Mkapa-stadion in Dar es Salaam.
Na een valse start door de annulering van hun wedstrijd tegen Eritrea, toonden de Atlas Leeuwen onder leiding van Walid Regragui vastberadenheid om de overhand te krijgen. Tanzania, dat eerder Niger had verslagen, probeerde te verrassen tegen het Marokkaanse team, dat gevreesd wordt op Afrikaanse niveau en beroemd is om zijn prestaties in Qatar.
Lees ook: Marokkaans elftal: verrassingen in spelersselectie Walid Regragui
Het spel begon met een gemiste penalty door Achraf Hakimi, maar dit leidde enkel tot een sterkere Marokkaanse druk. De Atlas Leeuwen passeerden de verdediging van Tanzania met een spectaculair doelpunt van Hakim Ziyech in de 28ste minuut. Ondanks vele inspanningen kon Tanzania niet door de solide Marokkaanse verdediging heen breken, waardoor de score op 1-0 bleef bij de rust.
In de tweede helft vergrootte Marokko de voorsprong met een doelpunt van Youssef En-Nesyri. Tanzania kreeg een tegenslag te verwerken met de uitsluiting van Novatus Dismas. Ondanks het numerieke voordeel, kon Marokko de score niet verder uitbouwen.
Lees ook: Sofyan Amrabat’s belofte aan de Marokkanen (video)
Met deze overwinning staat Marokko bovenaan in zijn groep met drie punten, vóór Tanzania, Niger, Zambia, en Congo Brazzaville, dat de lijst afsluit.
Hoe Brusselse overvaller Mounir Iben Lakhal nieuw leven begon in Tanger
Vals paspoort nekt internationaal gezochte crimineel in Marrakesh
Overlijden op begraafplaats zet Tanger op scherp
Gewapende man legt verkeer naar Al Hoceima lam
Tanger onder water na storm Harry
Spaanse premier gaf Koning Mohammed VI uniek geschenk
Engelse profvoetballer in de val gelokt door Saoedische nep-sjeik in Marokko
Algerije krijgt zware sancties na kwartfinale Afrika Cup
Marokko verovert plek tussen grote golfnaties
Achraf Hakimi verbreekt stilte na finale van Afrika Cup
Nora Fatehi snoeihard voor Senegal na chaos in finale
Sofyan Amrabat in Nederland geopereerd
Ziyech-gekte in Casablanca: debuutdatum eindelijk bekend
Justitie grijpt hard in na incidenten finale Afrika Cup in Rabat