25 augustus 2019 - 20:20 - Marokko
Marokko heeft in de afgelopen jaren de strijd tegen het witwassen van geld afkomstig van de drugshandel of andere criminele activiteiten geïntensiveerd.
Volgens gegevens die door l’Economiste werden gepubliceerd werden in de loop van vorig jaar 193 onderzoeken naar witwaszaken in gestart verricht.
Deze onderzoeken werden vergezeld door de invoer van een sterk juridisch arsenaal en een nieuw beleid omtrent de decentralisatie van de onderzoeken om de druk te verminderen op de rechtbanken en een snellere behandeling van de zaken te garanderen.
De krant stelt dat wanneer het onderzoek genoeg bewijzen oplevert, de officier van justitie de verdachten rechtstreeks naar de rechtbank mag doorsturen.
Het blad bericht tevens dat de vermoedens van witwassen die door de procureur des konings werden bekendgemaakt van dertig gevallen in 2017 naar veertig in 2018 zijn toegenomen.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd