Zoeken

Marokkaanse winkelier verdacht van witwassen 70 miljoen euro in Frankrijk

18 oktober 2019 - 15:00 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

Omar, eigenaar van een groentewinkeltje in de wijk Batignolles in Marseille, wordt verdacht van het witwassen van zeker 70 miljoen euro afkomstig van de drugshandel.

Achttien verdachten stonden deze week voor de rechter in de zuid-Franse stad voor hun banden met een internationale drugsorganisatie.

Het brein van de organisatie, die El Haj wordt genoemd door zijn kompanen, zou op de vlucht zijn en zich in Marokko bevinden. Zijn bankrekeningen in het koninkrijk werden door de autoriteiten bevroren maar zouden bijna leeg zijn, waardoor ze geen bewijs vormen.

Interpol en Europol wisten dankzij de samenwerking van Marokko, de hele drugsbende op te rollen. Het onderzoek was gestart na de vondst van een auto met ruim 298.000 euro in een verborgen ruimte op een rustruimte langs een Franse snelweg.

De organisatie zou geld van de drugshandel in België, Spanje, Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten hebben witgewassen. In de winkel van Omar werd tevens 1 miljoen euro in een zetel gevonden.

Lees meer

Wereld-Marokkaan met 2,5 miljoen euro betrapt in Sebta

Een Marokkaan afkomstig uit Europa is met bijna 2,5 miljoen euro in zijn auto betrapt bij de grensovergang van Bab Sebta in het noorden van Marokko.

Marokkaanse probeert naar Oostenrijk te reizen met 1 miljoen euro

Een Marokkaanse vrouw en haar Syrisch vriendje zijn door de Duitse politie gearresteerd met 1,1 miljoen euro aan contant geld.

Marokko: bedrijfsleiders verdacht van witwassen drugsgeld

De Marokkaanse politie heeft een onderzoek gestart naar meerdere bedrijfsleiders verdacht van het witwassen van drugsgeld.

Marokko: routinecontrole winkel leidt tot vondst tunnel naar bank

Tijdens een routinecontrole van de voedsel- en warenautoriteit ONSSA in een voedingswinkel in Marrakech, hebben de inspecteurs van de dienst een ondergrondste tunnel gevonden...

Marokko: arrestaties na vondst 1,6 ton drugs in Meknes

Twee verdachten zijn afgelopen dinsdag in het Marokkaanse Meknes gearresteerd voor hun banden met een belangrijke drugsorganisatie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team