18 oktober 2019 - 15:00 - Marokko
Omar, eigenaar van een groentewinkeltje in de wijk Batignolles in Marseille, wordt verdacht van het witwassen van zeker 70 miljoen euro afkomstig van de drugshandel.
Achttien verdachten stonden deze week voor de rechter in de zuid-Franse stad voor hun banden met een internationale drugsorganisatie.
Het brein van de organisatie, die El Haj wordt genoemd door zijn kompanen, zou op de vlucht zijn en zich in Marokko bevinden. Zijn bankrekeningen in het koninkrijk werden door de autoriteiten bevroren maar zouden bijna leeg zijn, waardoor ze geen bewijs vormen.
Interpol en Europol wisten dankzij de samenwerking van Marokko, de hele drugsbende op te rollen. Het onderzoek was gestart na de vondst van een auto met ruim 298.000 euro in een verborgen ruimte op een rustruimte langs een Franse snelweg.
De organisatie zou geld van de drugshandel in België, Spanje, Nederland en de Verenigde Arabische Emiraten hebben witgewassen. In de winkel van Omar werd tevens 1 miljoen euro in een zetel gevonden.
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko