25 maart 2025 - 19:40 - Marokko
Agadir trekt steeds meer Britse toeristen aan. Zij hebben Spanje, met name eilanden als Mallorca en Tenerife, hun vroegere favoriete bestemmingen, de rug toegekeerd.
Terwijl de Spaanse kustlijn vol staat met badplaatsen en eilanden als Mallorca en Tenerife steeds minder gastvrij worden voor bezoekers, is Agadir een betrouwbaar alternatief geworden voor Britse toeristen. British Airways, dat vorig jaar voor het eerst in decennia begon te vliegen op deze Marokkaanse stad, meldde een toename van 308% in de belangstelling voor de bestemming. Dankzij de nieuwe vluchten van British Airways kunnen Britse toeristen de stad en de rest van Zuid-Marokko gemakkelijk bereiken: een transfer van de luchthaven naar het stadscentrum duurt een half uur.
Lees ook: Hoe buitenlandse toeristen Marokkanen zien (video)
Waarom trekt Agadir zoveel Britten aan? Na de aardbeving in 1960 en de wederopbouwinspanningen beleeft Agadir nu een renaissance. Een reeks nieuwe, stijlvolle hotels, waaronder The View, met een uitgestrekt wellnesscomplex, en het Fairmont hotel, maken de stad mooi. Naast de hotels trekt ook het surfen toeristen aan. Taghazout, een vissersdorp aan de Atlantische kust van Marokko, ten noorden van de stad Agadir, is een van de meest bezochte surfbestemmingen. En surfscholen, zoals Dopamine Surf Morocco, bieden lessen aan voor beginners en sessies voor meer ervaren surfers.
Lees ook: Canarische Eilanden onveilig, toeristen zoeken toevlucht in Marokko
Restaurants zoals Jardin d’eau bieden Marokkaanse en mediterrane gerechten aan toeristen. En plaatsen als Hey Yallah, een pastelroze café in de buurt van Tamraght, bieden moderne versies van traditionele snacks, perfect voor hongerige surfers. "Op dit moment is Agadir de nieuwkomer die de hegemonie van Spanje op het gebied van vakanties uitdaagt", merkt The Telegraph op.
Prestigeproject Koning Mohammed VI in Tanger verwaarloosd
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Ontvoering Zwitserse in Niger: link met lot Marokkaanse truckers?
Marokko profiteert van trend: binationals kiezen voor Botola Pro
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Marokkaanse tabaksgigant onder druk door boycot
Royal Air Maroc helpt Brazilië meer toeristen aantrekken
Rijke Marokkanen in vizier fiscus na luxe aankopen in Europa
Amerikaanse raketten voor Marokko
Nachtelijke invallen in Tetouan tegen wapen- en drugshandel
Marokko geschokt door video’s van dierenmishandeling door tieners
Bemiddelaars in Marokko steeds creatiever met Schengenvisa