9 april 2025 - 15:00 - Marokko
De Andalusische Federatie van Reisbureaus heeft haar tweede jaarlijkse congres gehouden in het noorden van Marokko, in de stad M’diq. Deze bijeenkomst onderstreept de groeiende interesse van Europese touroperators in de toeristische mogelijkheden van Marokko.
Volgens de FAAV is Marokko in 2025 de favoriete bestemming voor reizigers uit Andalusië, wat de strategische keuze voor deze locatie verklaart. Het evenement bood een platform om de potentie van de regio te verkennen en de banden tussen de Spaanse en Marokkaanse toeristische sector te versterken.
Lees ook: Tanger in top 10 beste reisbestemmingen ter wereld
Een belangrijk signaal van het congres was de constatering van de goede relaties tussen Spanje en Marokko. Spaanse touroperators zien Marokko als een aantrekkelijke bestemming voor hun klanten, mede gezien het feit dat jaarlijks al meer dan 300.000 Marokkaanse toeristen Spanje bezoeken. Tijdens het vierdaagse evenement in M’diq werden niet alleen interne zaken van de FAAV besproken, maar lag de focus vooral op het stimuleren van toeristische uitwisseling in beide richtingen.
Rkia Alaoui, voorzitter van de Regionale Raad voor Toerisme van Tanger-Tetouan-Al Hoceima, benadrukte dat het congres tot doel heeft de Spaanse toeristische ondernemers in contact te brengen met de natuurlijke en culturele rijkdommen van de regio en de mogelijkheden voor nieuwe toeristische initiatieven. Om de toeristenstromen te optimaliseren, is er recentelijk een samenwerkingsovereenkomst gesloten tussen de FAAV, die ruim 1600 reisbureaus vertegenwoordigt, en het Marokkaans verkeersbureau (ONMT). Deze overeenkomst werd bekrachtigd tijdens een internationale toerismebeurs in Madrid.
Lees ook: Spaanse TikTokster geeft reistips voor Marokko: "Opgelet voor taxi-trucs!"
Voorzitter Luis Arroyo Marín van de FAAV ziet het congres als een kans om een bijzondere toeristische bestemming te ontdekken, die aantrekkelijk is door haar landschappen, cultuur, gastronomie en gastvrijheid. De Spaanse delegatie was dan ook onder de indruk van het aanzienlijke toeristische potentieel van Noord-Marokko. De nabijheid en de vlotte verbinding via de Straat van Gibraltar maken de noordelijke regio tot een logische toegangspoort voor Spaanse vakantiegangers. De FAAV en het ONMT streven naar een intensieve samenwerking om het aantal Spaanse toeristen in Marokko, met name in het noorden, te verhogen.
Concert Latifa Raafat loopt uit de hand in Tanger (video)
Sterke euro maakt Marokko droombestemming voor Europeanen
’Sleuteldragers’ teisteren Martil
Marokkaanse plofkraakbende opgerold in Oostenrijk
Verkeerschaos bij ingang Nador, stad krijgt zwevende brug
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Concert Latifa Raafat loopt uit de hand in Tanger (video)
Sterke euro maakt Marokko droombestemming voor Europeanen
’Sleuteldragers’ teisteren Martil
Verkeerschaos bij ingang Nador, stad krijgt zwevende brug
Parkeerterreur in Tanger: 135 dirham voor één nacht (video)
Marokko enig land in Afrika met twee steden in top 10
Clandestiene route voor alcoholsmokkel ontdekt tussen Melilla, Saïdia en Nador
Verhuurmaffia teistert Marokko, experts waarschuwen