15 oktober 2020 - 15:40 - Marokko
De nationale snelwegmaatschappij van Marokko (ADM) wil de doorgang van het wegverkeer in het koninkrijk versoepelen. Tolstations tussen Casablanca en Berrechid zijn inmiddels vernieuwd. Weggebruikers hoeven hier niet meer contant te betalen.
Automobilisten die gebruik maken van de wegen van Casablanca, Marrakech, Agadir en Beni Mellal kunnen nu kiezen voor een tolstation waar je met een zogenoemde Jawal Pass meteen kan doorrijden. De snelwegmaatschappij wil op deze manier met de tijd meegaan door de weggebruikers online te laten betalen. Weggebruikers hoeven dan niet te stoppen om de tol contant te betalen.
Volgens de directeur van het project Omar Sikkal zullen deze tolstations voornamelijk in het zuiden van Marokko worden aangelegd. Om de reisomstandigheden te optimaliseren, raadt Omar Sikkal de automatische betalingsmethode aan, de Jawad Pass, waar weggebruikers zonder extra kosten kunnen doorrijden.
De desbetreffende projecten werden de afgelopen vijf maanden uitgevoerd. Het project heeft het koninkrijk in totaal veertig miljoen dirham gekost, meldt Challenge. De tweede fase van de werkzaamheden is inmiddels in volle gang. In deze fase worden snelweggedeeltes met veel verkeer onderhouden.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht