30 augustus 2011 - 22:00 - Economie
De nationale instantie voor de bescherming van het openbaar domein in Marokko (INPBPM) en een groep parlementariërs vroegen deze week Salaheddine Mezouar, minister van Financiën, om uitleg over de begrotingsuitgaven, speciale rekeningen voor het huidige jaar genoemd en dat bijna 54 miljard dirham betreffen.
De INPBPM en de parlementsleden willen weten waarom deze "speciale" rekeningen ook wel "zwarte kassen" genoemd, buiten de controle van het Parlement liggen terwijl het over het geld van het volk gaat. Ook zal de minister van Financiën moeten uitleggen wie gebruik maakt van dit geld.
Marokko, dat de afgelopen jaren enorme begrotingstekorten kende, zou enkel een klein aantal financiële problemen hebben als gevolg van de complexe situatie die is ontstaan door de wereldwijde financiële crisis. Dat zei onlangs de woordvoerder van de regering, Khalid Naciri.
Het begrotingstekort zal naar verwachting 6% zijn in 2011, zeggen economen, terwijl Mezouar een tekort verwacht van 5% en de inflatie wil houden op 2%.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven