11 december 2020 - 22:20 - Marokko
De slachtoffers van de ’Jaren van lood’ wachten nog steeds op de behandeling van hun pensioenaanvragen. Deze zouden door administratieve rompslomp nog steeds niet zijn afgewikkeld. De deadline staat vooralsnog op het einde van het jaar voor sommige slachtoffers.
Volgens de nationale mensenrechtenorganisatie CNDH worden er momenteel besprekingen gehouden met verschillende overheidsdiensten om de dossiers van de slachtoffers te behandelen.
Volgens een verklaring van de CNDH hebben sommige slachtoffers hun aanvraag te laat ingediend. Zij komen met de verklaringen omdat er voor de regionale hoofdkantoren gedemonstreerd zal worden door slachtoffers. Zij eisen compensatie voor hun leed waar ze volgens het verzoeningsprogramma IER, dat in 2004 door Koning Mohammed VI in het leven is geroepen, ook recht op hebben.
De commissie geeft aan dat er al een oordeel is geveld over de meeste dossiers. Zij zeggen niet te gaan over dossiers die te laat zijn ingeleverd. De CNDH is echter bereid om met een oplossing te komen.
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd