14 februari 2025 - 15:30 - Marokko
Marokko en Saoedi-Arabië gaan nauwer samenwerken bij de organisatie van de hadj en de umrah. Dat is de uitkomst van een ontmoeting tussen de Marokkaanse minister van Habous en Islamitische Zaken, Ahmed Toufiq, en zijn Saoedische ambtgenoot Tawfiq Bin Fawzan Al-Rabiah, minister van Hadj en Omra, afgelopen dinsdag in Rabat.
Tijdens het gesprek benadrukte Toufiq de sterke banden tussen beide landen en de wens van Koning Mohammed VI en Koning Salman van Saoedi-Arabië om de samenwerking op verschillende gebieden te versterken. Hij prees de inspanningen van de Saoedische regering, met name die van kroonprins Mohammed Bin Salman, om de umrah te verbeteren en de dienstverlening aan pelgrims te optimaliseren.
Lees ook: Saoedi-Arabië scherpt visumregels aan voor Marokkanen
Al-Rabiah toonde zich tevreden over de groeiende samenwerking tussen de ministeries en onderstreepte de betrokkenheid van Marokko bij de organisatie van de hadj en de umrah. Hij roemde de kwaliteit van de diensten die Marokko aan zijn pelgrims levert om hun welzijn tijdens de spirituele reis te garanderen.
De ministers bespraken samenwerkingsmogelijkheden om de religieuze voorlichting te versterken en de logistieke dienstverlening te verbeteren. Uitwisseling van expertise en bilaterale coördinatie werden als essentieel beschouwd voor een optimale begeleiding van de pelgrims.
Lees ook: Kunstmatige intelligentie moet Hadj verbeteren
Om de samenwerking te intensiveren en goede praktijken te delen, willen beide landen meer wederzijdse bezoeken tussen functionarissen van de ministeries stimuleren. Dit moet leiden tot een continue verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening aan pelgrims en bezoekers van de heilige plaatsen. Beide partijen bevestigden hun inzet om de samenwerking te verdiepen en pelgrims een serene, veilige en spiritueel verrijkende reis te bieden, zodat zij hun rituelen in vrede en bezinning kunnen volbrengen.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering