14 februari 2025 - 15:30 - Marokko
Marokko en Saoedi-Arabië gaan nauwer samenwerken bij de organisatie van de hadj en de umrah. Dat is de uitkomst van een ontmoeting tussen de Marokkaanse minister van Habous en Islamitische Zaken, Ahmed Toufiq, en zijn Saoedische ambtgenoot Tawfiq Bin Fawzan Al-Rabiah, minister van Hadj en Omra, afgelopen dinsdag in Rabat.
Tijdens het gesprek benadrukte Toufiq de sterke banden tussen beide landen en de wens van Koning Mohammed VI en Koning Salman van Saoedi-Arabië om de samenwerking op verschillende gebieden te versterken. Hij prees de inspanningen van de Saoedische regering, met name die van kroonprins Mohammed Bin Salman, om de umrah te verbeteren en de dienstverlening aan pelgrims te optimaliseren.
Lees ook: Saoedi-Arabië scherpt visumregels aan voor Marokkanen
Al-Rabiah toonde zich tevreden over de groeiende samenwerking tussen de ministeries en onderstreepte de betrokkenheid van Marokko bij de organisatie van de hadj en de umrah. Hij roemde de kwaliteit van de diensten die Marokko aan zijn pelgrims levert om hun welzijn tijdens de spirituele reis te garanderen.
De ministers bespraken samenwerkingsmogelijkheden om de religieuze voorlichting te versterken en de logistieke dienstverlening te verbeteren. Uitwisseling van expertise en bilaterale coördinatie werden als essentieel beschouwd voor een optimale begeleiding van de pelgrims.
Lees ook: Kunstmatige intelligentie moet Hadj verbeteren
Om de samenwerking te intensiveren en goede praktijken te delen, willen beide landen meer wederzijdse bezoeken tussen functionarissen van de ministeries stimuleren. Dit moet leiden tot een continue verbetering van de kwaliteit van de dienstverlening aan pelgrims en bezoekers van de heilige plaatsen. Beide partijen bevestigden hun inzet om de samenwerking te verdiepen en pelgrims een serene, veilige en spiritueel verrijkende reis te bieden, zodat zij hun rituelen in vrede en bezinning kunnen volbrengen.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor