Marokkanen blijven ongelukkig volk
Marokkanen behoren dit jaar opnieuw tot de meest ongelukkige bevolkingen in de wereld. Dat blijkt uit een lijst van ’gelukkige landen’ van de Verenigde Naties.
14 juni 2013 - 10:49 - Marokko
Marokko behoort tot de landen die door het omstreden geheime PRISM-programma van de NSA in het oog worden gehouden. Dat meldt The Guardian.
Op de wereldkaart van de NSA staat Marokko in het groen. PRISM kleurt landen naargelang de schaal waarop ze bespioneerd worden. Groen betekent dat Marokko weinig in het oog werd gehouden.
Marokko wordt dus niet als een groot gevaar beschouwd door de Verenigde Staten. In Noord Afrika staan enkel Marokko en Tunesië in het groen.
Prism is een krachtige afluistersysteem dat sinds 2007 door de NSA wordt gebruikt. Het programma werd ontworpen door de regering Bush en geeft toegang tot telefoon- en internetgegevens van mensen over de hele wereld.
Het spionageprogramma wordt ’Boundless Informant’ genoemd. Iran is het meest bespioneerde land, gevolgd door Pakistan en Jordanië.
Lees meer
Marokkanen behoren dit jaar opnieuw tot de meest ongelukkige bevolkingen in de wereld. Dat blijkt uit een lijst van ’gelukkige landen’ van de Verenigde Naties.
Het Marokkaanse paspoort behoort tot de minst voordelige paspoorten in de wereld. Bezit je een Marokkaanse paspoort, dan heb je bijna geen recht om vrij te reizen.
Marokko is gezakt van de 54e naar de 57e plaats op 162 landen, op de vredesranglijst Global Peace Index.
Marokko houdt de 40e plaats op de wereldindex van het terrorisme. De ranking, voor het eerst gemaakt door het Australische Instituut voor Economie en Vrede (IEP), heeft 158...
Marokko is het derde meest gastvrije land in de wereld volgens een begin maart gepubliceerde ranking van het World Economic Forum.