Zoeken

Marokko: preek van imam lokt woede uit bij vrouwen

29 augustus 2019 - 16:00 - Marokko

Geschreven door Nawel Serdouni

De preek van een imam in Oued Laou werd in de afgelopen dagen aan de kaak gesteld door de vrouwen in de regio. De imam noemde vrouwen die in de associatieve en politieke sectoren werken "vals en onzuiver".

Volgens plaatselijke media maakte de imam deze uitspraken afgelopen vrijdag tijdens een preek in de Ali Omri moskee nabij Tetouan. Hij verving er de gewoonlijke imam.

De prediker vergeleek in zijn toespraak "zedelijke en onzedelijke vrouwen". De eerste verlaat haar huis niet en werkt niet buitenshuis, de tweede is vals en onzuiver en werkt ver van haar woning, in de associatieve of politieke sector, klonk het.

Le360 bericht over de omstreden preek van de imam. De plaatselijke autoriteiten werden op de hoogte gebracht en een onderzoek werd ingesteld. Het ministerie van Habous en Islamitische zaken heeft nog niet officieel op de zaak gereageerd. Imams die politieke onderwerpen of sociale eisen in hun preken aanhalen worden gewoonlijk door de afdeling geschorst.

Lees meer

Marokko: imam ontslagen na politieke propaganda

Het Marokkaanse ministerie van Haboes en Islamitische zaken heeft afgelopen dinsdag imam Rachid Benkirane ontslagen, na politieke berichten op zijn Facebook-account.

Marokko: imam gestraft die zich niet aan officiële preek hield

Mohamed Al Amrani is niet langer de imam van de Chouhada moskee in Rabat. Hij werd door het ministerie van Habous en Islamitische zaken ontslagen.

Marokko: imam geschorst na preek over Amerikaans vredesplan Palestina

De imam van de Ibn Hazem moskee in Oujda is door het ministerie van haboes en Islamitische zaken geschorst omdat hij zich niet aan de officiële preek had gehouden tijdens het...

Marokko: imam organiseerde seksfeestjes in dienstwoning

Een imam van een moskee in Sidi Kaouki in de regio van Essaouira, gebruikte zijn functiewoning voor prostitutie.

Imam in Berkane geschorst wegens politieke propaganda

Het Marokkaanse ministerie van Habous en Islamzaken heeft een imam in Berkane geschorst na een politieke preek.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team