23 januari 2022 - 15:00 - Marokko
Een Marokkaans parlementslid van de RNI-partij en gemeentevoorzitter wordt verdacht in een zaak over aanranding. Hij wordt op 22 februari gedagvaard. Het slachtoffer is niet alleen minderjarig, maar is ook mentaal gehandicapt.
De rechter die met de zaak belast is heeft volgens het dagblad Al Ahdath Al Maghribia, een grondig onderzoek bevolen naar de zaak. Het misbruik kwam aan het licht nadat een video was opgedoken waarin het slachtoffer beweert dat ze in de zomer van 2020 door het parlementslid verkracht werd.
Lees ook: Casablanca: vrouwelijke leerkrachten slachtoffer seksuele intimidatie
Naar verluidt zette het parlementslid het slachtoffer, dat lid is van de jongerenorganisatie van de partij, onder druk. Een aantal leden van dezelfde groepering zag een kans om geld te verdienen en chanteerde de afgevaardigde. Volgens het dagblad zouden ze forse bedragen afgeperst hebben.
De afgevaardigde dacht dat het allemaal voorbij was, maar kon niet vermoeden dat de procureur zijn onderzoek verder zou zetten. Hij liet onderzoeken waarom de jonge vrouw een klacht indiende en die nadien introk.
Lees ook: Marokko: uitspraak in zaak verkracht meisje dat zelfmoord pleegde
De rechtbank van eerste aanleg heeft nu de zaak in handen. Het blijkt niet te gaan om verkrachting met geweld, maar om meervoudig seksueel misbruik van een minderjarige. De RNI afgevaardigde zal zich over een maand moeten verantwoorden.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget