22 mei 2011 - 17:00 - Cultuur
Marokko is de eregast op de jaarlijkse parade in Lissabon op 12 juni. Marokkaanse troepen zullen zorgen voor de opening van de traditionele optocht door de straten van de Portugese hoofdstad.
In totaal komen zo’n vijftig kunstenaars uit Marokko naar Portugal om er hun show te geven tot vreugde van de Lissabonezen. Muzikale troepen en volksmuziek "Tizwa", "Jbala", "Tbal & Gadri", "Gnawa" en "Hiti" worden allen verwacht tijdens de parade.
Zoals elk jaar zal de parade van Lissabon, waarvan het traject zich uitstrekt over twee kilometer, naar verwachting meer dan 250.000 mensen aantrekken en zal worden gevolgd door 1,5 miljoen TV-kijkers. Na de parade, zal het festival de hele zomer aanhouden in Lissabon met straatoptredens, festivals en vele andere culturele activiteiten.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Hitmachine Saad Lamjarred levert weer: "Zwina Bzzaf"
Hollywoodster Olivia Rodrigo ontdekt de parel van Marokko (foto’s)
Zoon Naïma Samih razend!
Rechtbank straft Marokkaanse rapper ElGrandeToto
Soundos El Ahmadi nieuw jurylid Holland’s got talent
Georgina Rodríguez verrast met Arabische tatoeage (foto)
Algerijnse zanger Reda Taliani op borgtocht vrij in Marrakech
Algerijnse zanger Reda Taliani gearresteerd in Marokko