16 december 2015 - 18:30 - Marokkanen in het buitenland
Minister Anis Birou van Marokkanen in het buitenland heeft dinsdag laten weten dat Marokko en Nederland een akkoord hadden gevonden omtrent het socialezekerheidsverdrag. Een verrassende verklaring. Minister Lodewijk Asscher van Sociale zaken meldde dezelfde dag namelijk dat de onderhandelingen waren mislukt.
Anis Birou antwoordde op een vraag in het Parlement dat de uitkering met maximaal 40 procent zal worden verlaagd. Deze verlaging heeft geen betrekking tot mensen die reeds een uitkering ontvangen. Enkel nieuwe aanvragen worden door de maatregel getroffen.
De bewindsman herinnerde er tevens aan dat Marokko en Nederland al vier jaar over het verdrag uit 1972 onderhandelen en dat zijn afdeling de rechten van de Marokkanen in het Europees land zal blijven verdedigen.
In een brief aan de Kamer liet Asscher dezelfde dag weten dat Marokko met een extra eis is gekomen. De Nederlandse uitkering moet ook naar mensen in de Marokkaanse Sahara gaan. Volgens Asscher is dat "nationaal en internationaal rechtelijk problematisch" waardoor het verdrag waarschijnlijk in januari zal worden opgezegd.
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Ryanair’s geheime wapen voor recordwinsten? Vluchten naar Marokko
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokkaanse elite-universiteit zet 16 leerlingen op straat na ruzie
Honderden Marokkanen uit diaspora vast in Marokko door onbekend document
Mocronado Akil werd verliefd op Leny: "Haar vader vond dat niet leuk"
Revolut mikt op Marokkaanse diaspora
Marokkaanse diaspora: opgelet voor bandentruc op Spaanse snelwegen!
Europa blokkeert geldtransfers Marokkaanse diaspora
Zes meter hoge golven leggen bootverkeer Marokko-Spanje lam
Douane deelt tips voor belastingvrij shoppen in Marokko
Vijf fiscale voordelen voor Marokkanen in het buitenland