Zoeken

Senaat Nederland stemt einde uitkeringsverdrag Marokko

18 februari 2016 - 11:43 - Nederland

Geschreven door Laila A.

Nederland gaat het uitkeringsverdrag met Marokko beëindigen. Het senaat stemde dinsdag voor de afschaffing van het verdrag.

Vanaf 1 januari volgend jaar zullen nieuwe uitkeringen niet meer worden toegekend. Voor Marokkaanse-Nederlanders die nu al een uitkering in Marokko ontvangen verandert er echter niets.

Marokko en Nederland probeerden jarenlang een akkoord te vinden over het verdrag uit 1972. Nederland wilde de hoogte van de uitkering die naar mensen in Marokko ging aanpassen de lokale levensstandaarden. Marokko weigerde.

In september vorig jaar bleek eindelijk een akkoord te zijn gevonden. Marokko kwam toen echter met een extra eis en vroeg dat de uitkering ook naar mensen in de Marokkaanse Sahara zou worden overgemaakt. Volgens Nederland was dat echter geen optie.

Minister Lodewijk Asscher van sociale zaken stelt dat onderhandelen nog steeds mogelijk is. Nederland vreest namelijk dat door de opzegging van het verdrag, Marokko ook een einde maakt aan de samenwerking op het gebied van immigratie, justitie en terrorisme.

Lees meer

Scholen Nederland mogen dag vrij geven voor Suikerfeest

In Nederland mogen scholen zelf beslissen of ze een dag vrij geven voor de viering van het Suikerfeest. Dat stelt staatssecretaris Sander Dekker van Onderwijs.

Toch akkoord over uitkeringsverdrag Marokko Nederland

Marokko en Nederland hebben onverwachts toch een akkoord gevonden over de aanpassing van het uitkeringsverdrag. Dat liet minister Lodewijk Asscher van Sociale Zaken zondag weten.

Marokko ontkent onenigheid met Nederland over uitkeringsverdrag

Minister Anis Birou van Marokkanen in het buitenland heeft dinsdag laten weten dat Marokko en Nederland een akkoord hadden gevonden omtrent het socialezekerheidsverdrag. Een...

Akkoord met Marokko over uitkeringsverdrag dichtbij volgens Asscher

Volgens Nederlandse minister Lodewijk Asscher van Sociale Zaken zijn Marokko en Nederland het bijna eens over de aanpassing van het uitkeringsverdrag.

Marokko weigert illegalen door opzegging uitkeringsverdrag Nederland

Marokko gaat steeds minder illegalen uit Nederland terugnemen. Oorzaak daarvan is de opzegging door Nederland van het sociaal zekerheidsverdrag.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team